Dieta ketogeniczna

Dietę ketogeniczną polecamy osobom, które chcą schudnąć w dość szybkim czasie, oraz borykających się z częstym odczuwaniem głodu. Ważne – nie możemy mieć przeciwwskazań zdrowotnych, takich jak m.in choroby wątrobowe.

Dieta ketogeniczna w cateringu pudełkowym na dowóz w Elblągu firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy

Co dzieję się w organizmie człowieka podczas stosowania diety ketogenicznej?

Dieta ketogeniczna potocznie zwana dietą keto, jest dietą wysokotłuszczową, z umiarkowaną ilością białka oraz drastycznym ograniczeniem węglowodanów.

Ograniczenie węglowodanów w diecie do maksimum powoduje włączenie tzw. metabolicznego trybu awaryjnego, zwanego ketozą. W stanie ketozy tłuszcz rozkładany jest na mniejsze cząsteczki - ciała ketonowe, przez wątrobę. W tym stanie organizm zmuszony jest do traktowania tłuszczu jako głównego źródła energii.

Stosowanie diety ketogenicznej znacząco wiąże się z obniżeniem insuliny we krwi a podwyższone stężenie ciał ketonowych w organizmie znacznie zmniejszają uczucie głodu, co jest przydatnym efektem ubocznym podczas stosowania diety redukcyjnej.

Na czym polega dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna opiera się na produktach tłuszczowych pochodzenia zarówno zwierzęcego, jak i roślinnego m. in.: mięsie, rybach, jajach, olejach, orzechach, nasionach, tłustym nabiale oraz warzywach i owocach zawierających małe ilości węglowodanów.

Taka dieta nie zawiera produktów wysokowęglowodanowych m.in zbóż, ale nie oznacza to, iż jest ona całkowicie bezglutenowa. Dlatego nie zalecamy jej osobom z celiakią bądź nietolerancją glutenu.

Dieta keto Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny w Elblągu składa się z czterech posiłków: śniadania, drugiego śniadania, obiadu oraz kolacji.

Dostępne kaloryczności do wyboru to: 1500, 1800, 2000, 2500, 3000.

Zamów już dziś dietę ketogeniczną w cateringu pudełkowym na dowóz w Elblągu firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy i ciesz się codziennie zdrowymi, świeżymi i smacznymi posiłkami.

Dieta 1500 kalorii
zamów
Dieta 1800 kalorii
zamów
Dieta 2000 kalorii
zamów
Dieta 2500 kalorii
zamów
Dieta 3000 kalorii
zamów